Szybka Pożyczka Przez Internet

Komentarze
Dodaj Swój

W momencie, w którym zdecydowaliśmy się na wzięcie pożyczki, powinniśmy dokonać oceny, która szybka pożyczka jest dla nas najbardziej odpowiednia. Wybór pożyczkodawcy może być uzależniony od oczekiwanej kwoty, czasu na jaki chcemy pożyczyć pieniądze, a także od wymagań stawianych przez firmę. Z pewnością będziemy również chcieli sprawdzić koszt pożyczki u różnych oferentów.

Chwilówki przez Internet

Jeżeli interesuje nas szybka pożyczka w wysokości od kilkuset do około dwóch i pół tysiąca złotych i uważamy, że jesteśmy w stanie spłacić ją w czasie nie dłuższym niż około trzydziestu dni, szukamy pożyczki chwilówki. Poniższa tabela przedstawia listę znanych i sprawdzonych firm, udzielających chwilówki przez internet (patrz: Pożyczka Online – Na Co Należy Uważać).

Aby przejść na oficjalną stronę internetową wybranej firmy i zwrócić się o pożyczkę, wystarczy kliknąć na odpowiedni link w tabeli. Decyzja o przyznaniu pożyczki przez internet, podejmowana jest niezwłocznie po przesłaniu prostego wniosku.

Firma
Wysokość Pożyczki
Pierwsza Pożyczka
Okres Kredytowania
Kliknij
sms365
www.sms365.pl
od 200 do 2000do 62015 albo 30 dni
NetCredit
www.netcredit.pl
od 150 do 2100do 600od 1 do 30 dni
Wonga
www.wonga.pl
od 50 do 2500do 500od 1 do 30 dni
Vivus
www.vivus.pl
od 100 do 2500do 1200od 1 do 30 dni
ViaSms
www.viasms.pl
od 100 do 2000do 500od 1 do 30 dni
oKmoney
www.okmoney.pl
od 200 do 1500do 50015 albo 30 dni
Kredito24
www.kredito24.pl
od 300 do 2000indywidualnieod 7 do 45 dni
Uwaga! Przez firmy Vivus i ViaSMS, pierwsza szybka pożyczka online udzielana jest za darmo.

Pożyczki pozabankowe z dłuższym okresem kredytowania

Jeżeli szukamy szybkiej pożyczki w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych lub chcielibyśmy spłacać zobowiązanie w dłuższym czasie, powinniśmy skierować naszą uwagę na pożyczki pozabankowe z dłuższym okresem kredytowania. Poniższa tabela przedstawia listę znanych i sprawdzonych firm, udzielających takie pożyczki przez internet.

Aby przejść na oficjalną stronę internetową wybranej firmy i zwrócić się o pożyczkę, wystarczy kliknąć na odpowiedni link w tabeli.

Firma
Wysokość Pożyczki
Pierwsza Pożyczka
Okres Kredytowania
Kliknij
InCredit
www.incredit.pl
od 500 do 5000do 1000od 1 do 24 miesięcy
Aasa
www.asakredyt.pl
od 1000 do 3000indywidualnieod 1 do 36 miesięcy
Provident
www.provident.pl
od 300 do 7000do 5000od 30 do 90 tygodni

W przypadku firmy InCredit, decyzja o przyznaniu pożyczki przez internet, podejmowana jest niezwłocznie po przesłaniu prostego wniosku. Firma Assa kontaktuje się z nami telefonicznie, po czym musimy poczekać na kuriera, który przywozi nam do podpisania umowę. W przypadku firmy Provident, przyjeżdża do nas przedstawiciel z umową i w zależności od wybranego wariantu pożyczki, na pieniądze czekamy od jednego do siedmiu dni roboczych.

Pożyczka dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców i rolników

Ciekawe rozwiązania pożyczkowe posiada firma Profi Credit, która proponuje wsparcie nie tylko klientom indywidualnym, ale także oferuje pożyczki dla firm i rolników. Od Profi Credit można pożyczyć więcej, i to na dłużej. Zasady udzielania pożyczki są bardzo przejrzyste.

Aby przejść na oficjalną stronę internetową firmy i zwrócić się o pożyczkę, wystarczy kliknąć na odpowiedni link w tabeli. Rozpatrzenie wniosku trwa do dwudziestu czterech godzin od momentu przesłana kompletu wymaganych dokumentów.

Firma
Wysokość Pożyczki
Rodzaj
Pożyczki
Okres Kredytowania
Kliknij
od 1000 do 10000dla klientów indywidualnych:
Standardowa Pożyczka Konsumencka
od 12 do 48 miesięcy
od 600 do 1300dla klientów indywidualnych:
Prosta Pożyczka Konsumencka
na 6 lub 12 miesięcy
od 1000 do 5000dla przedsiębiorców: Prosta Pożyczka Biznesowana 12 miesięcy
ProfiCredit
www.proficredit.pl
od 5000 do 15000dla przedsiębiorców: Pożyczka Binesowa Na Startod 12 do 36 miesięcy
od 5000 do 24000dla przedsiębiorców: Pomostowa Pożyczka Biznesowaod 1 do 11 miesięcy
od 5000 do 50000dla przedsiębiorców: Celowa Pożyczka Biznesowaod 12 do 48 miesięcy
od 1000 do 5000dla rolników: Prosta Pożyczka Dla Rolnikówna 12 miesięcy

Należy pamiętać, że bez względu na to, w jakim czasie zostanie podjęta decyzja o przyznaniu nam pożyczki, czas otrzymania środków może być uzależniony od banków księgujących przelew (patrz: Kiedy Dojdzie Przelew – Czyli Sesje Banków). Nie dotyczy to jedynie wariantu z obsługą domową firmy Provident, w ramach której szybka pożyczka udzielna jest nam w formie gotówki dostarczanej przez przedstawiciela.

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są dla Ciebie pomocne, nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!
Pin It

Kiedy Dojdzie Przelew – Czyli Sesje Banków

Komentarze
Dodaj Swój

Kiedy już nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie i szybka pożyczka online została nam udzielona, najważniejszą informacją dla nas jest ta, kiedy dojdzie przelew.

Jeżeli transfer wykonywany jest w obrębie jednego banku, operacje księgowane są na bieżąco (patrz: Jak Szybka Jest Szybka Pożyczka). W przypadku, gdy przelew realizowany jest między dwoma różnymi bankami, czas otrzymania środków uzależniony jest od sesji banków.

Kiedy przelew

Sesje bankowe (czyli sesje elixir), to pory księgowania przelewów przez banki. Czasy sesji wychodzących, to godziny o których zlecone wcześniej przelewy, opuszczają bank nadawcy. Czasy sesji przychodzących, to godziny od których środki wysłane z banku nadawcy, zaczynają wpływać do banku odbiorcy.

Chcąc ustalić czas, w jakim trafi do nas szybka pożyczka, możemy skorzystać z poniższej tabeli, która precyzyjnie określa, kiedy dojdzie przelew. W nawiasach podano godziny, do których należy zlecić przelew, aby został uwzględniony w danej sesji.

Bank
Sesje Wychodzące
Sesje Przychodzące
Tabela ma charakter informacyjny. Strona nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w regulaminach usług wymienionych banków.
Alior Bank09.30 (08.50)13.30 (12.50)16.00 (15.20)11.00-11.1515.15-15.30-
Bank BGŻ08.00-09.0012:00-12.4515.00-15.4511.00-12.3015.00-16.3017.30-18.30
Bank BPH08.30 (07.20)12.40 (11.20)14.20 (14.00)11.45-12.1515.45-16.15-
Bank Millenium10.30-11.00 (08.15)14.30-15.00 (12.15)17.00-17.30 (14.35)12.0015.3017.30
Bank Pocztowy09.0013.0015.0011.0015.0017.30
BGK08.30-09.0011.00-13.0015.00-15.3009.0013.3016.00
BOŚ Bank09.30 (08.35)13.30 (12.35)16.00 (15.00)11.0015.0017.30
Bank BPS06.30-08.3012.0014.00-15.0011.00-12.0015.00-16.0017.00-18.00
BZ WBK08.1512.1514.4511.0015.0017.00
Citi Handlowy08.0012.1514.4012.3016.0017.30
Credit Agricole08.0012.0014.3011.0015.0017.30
Deutsche Bank07.5012.0014.30 i 19.3010.3014.3016.30
DnB NORD09.0012.0013.3011.0015.00-
Eurobank08.0011.3014.3010.3014.3016.30
Getin Bank08.2012.1514.3010.3014.2017.00
HSBC Bank08.3012.3015.0010.3015.0017.30
Idea Bank09.3013.3016.0011.3015.3017.30
ING Bank Śląski08.1011.3014.3011.0015.0017.30
Inteligo07.00-07.3011.3015.0010.3014.3017.30
Invest Bank08.0011.3014.1511.00-12.0014.30-15.3017.00-18.00
Kredyt Bank08.0011.3014.0012.0016.0018.00
mBank06.0010.0013.3012.0015.0018.15
Meritum Bank08.3012.3015.0010.3014.30-
Multibank05.5509.5513.2512.0015.0018.15
Noble Bank08.1512.1214.3010.0014.0017.00
Nordea08.3011.5014.3010.4514.4517.15
Bank Pekao08.3012.3015.0011.0015.0017.30
PKO BP09.3013.3016.0010.3014.3017.00
Reiffeisen08.0012.1515.0011.3015.1518.00
Toyota Bank08.10-08.2912.10-12.2914.40-12.5910.00-10.3014.00-14.3016.30-17.00
VW Bank Polska08.0011.5014.2012.0016.0018.00

Szybkie przelewy

Wnioskując o pożyczki pozabankowe, powinniśmy pamiętać o tym, aby szybka pożyczka była spłacona w terminie. Jeżeli jednak sytuacja zmusi nas do zwrotu środków w ostatniej chwili, pomocne mogą okazać się tzw. szybkie przelewy. Zapłacimy o kilka złotych więcej, ale nie będziemy musieli martwić się tym, kiedy dojdzie przelew i czy szybka pożyczka zostanie oddana na czas.

Jedną z najbardziej popularnych firm w Polsce, realizujących przelewy natychmiastowe jest BlueCash. Szybki przelew kosztuje tu od 5zł (7,5zł do Banku Millenium), a posiadanie konta w serwisie jest całkowicie darmowe (kliknij tu i zarejestruj się na bluecash.pl).

Bez wątpienia, jest to rozwiązanie o wiele bardziej opłacalne, niż ponoszenie dodatkowych kosztów, wynikających z konieczności przedłużenia spłaty pożyczki w parabanku.

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są dla Ciebie pomocne, nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!
Pin It

Jak Szybka Jest Szybka Pożyczka

Komentarze
Dodaj Swój

Pożyczki pozabankowe udzielane przez parabanki, notujące największą popularność, znane są powszechnie jako chwilówki. Wynika to z faktu, iż szybka pożyczka ma charakter krótkoterminowy, a wniosek klienta jest rozpatrywany niezwłocznie po jego złożeniu. Firmy najczęściej zobowiązują się do wykonania przelewu na konto pożyczkobiorcy w czasie nie przekraczającym piętnastu minut.

Z osobistego doświadczenia – jeżeli byliśmy klientem firmy już wcześniej, to szybka pożyczka online zostanie nam przyznana błyskawicznie. Jeżeli to nasz pierwszy wniosek u danego pożyczkodawcy, czas przyznania pożyczki chwilówki może nieznacznie się przedłużyć.

Uwaga! Jeżeli mamy konto w jednym z banków, w których rachunek posiada firma pożyczkowa, pieniądze otrzymamy już w chwili rozpatrzenia wniosku. Jeżeli natomiast nie znajdziemy nazwy swojego banku na liście pożyczkodawcy, środki będą do naszej dyspozycji, dopiero w momencie zaksięgowania ich przez nasz bank. Oznacza to, że mogą się pojawić po kilku godzinach albo nawet następnego dnia.

Trzeba również pamiętać, że jeżeli jest to pierwsza szybka pożyczka wnioskowana przez nas w danej firmie, weryfikujemy numer swojego konta, wykonując przelew symbolicznej kwoty na konto parabanku (patrz: Jak Dostać Szybką Pożyczkę). Jeżeli więc na liście firmy pożyczkowej nie ma nazwy naszego banku, musimy dodatkowo poczekać na jego zaksięgowanie.

Zestawienie godzin księgowania operacji przez banki, można znaleźć w osobnym artykule.

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są dla Ciebie pomocne, nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!
Pin It

Jak Dostać Szybką Pożyczkę

Komentarze
Dodaj Swój

Jeżeli podjęliśmy decyzję o wzięciu chwilówki, zapewne chcielibyśmy wiedzieć, w jaki sposób możemy ją uzyskać. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie warunki zostaną nam postawione i co zrobić, aby otrzymać pieniądze.

Wymagania do otrzymania chwilówki

Aby szybka pożyczka została nam udzielona, musimy spełnić pewne kryteria. Z racji faktu, że pożyczki pozabankowe, z założenia mają być dostępne dla jak największej liczby zainteresowanych ich zaciągnięciem, wymagania te najczęściej ograniczone są do podstawowych kwestii formalnych. Poza głównym kryterium, jakim jest brak opóźnień w spłacie zaciągniętych zobowiązań finansowych (patrz: Pożyczki Bez BIK), pożyczkobiorca:

  • musi być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej (posiadać dowód osobisty),
  • musi się mieścić w przedziale wiekowym określonym przez pożyczkodawcę,
  • musi mieć mieć otwarty rachunek bankowy w jednym z polskich banków,
  • powinien mieć aktywny numer telefonu komórkowego – zależnie od pożyczkodawcy,
  • powinien mieć stały dochód – zależnie od pożyczkodawcy (może być wymagane zaświadczenie o zatrudnieniu lub wyciąg bankowy).

Wniosek o pożyczkę – krok po kroku

Poza znajomością stawianych warunków, dobrze jest również wiedzieć, jakie czynności należy wykonać, aby szybka pożyczka online szczęśliwie zasiliła nasze konto. Chwilówki przez Internet, najczęściej przyznawane na podstawie prostej procedury, zgodnie z którą pożyczkobiorca, składając wniosek w danej firmie, po raz pierwszy:

  • na stronie internetowej parabanku podaje kwotę pożyczki i długość okresu kredytowania,
  • rejestruje się, wpisując swoje dane do prostego formularza – czasami to pierwszy krok,
  • weryfikuje numer swojego konta, wykonując przelew symbolicznej kwoty na konto parabanku,
  • oczekuje na przyznanie pożyczki.

Otrzymanie pożyczki w tej samej firmie po raz kolejny, jest już o wiele prostsze. Wystarczy jedynie zalogować się na stronie internetowej pożyczkodawcy, podać kwotę i spodziewać się przelewu lub w przypadku wielu firm, wysłać krótki sms i oczekiwać, aż szybka pożyczka trafi na nasz rachunek.

Należy mieć na uwadze, że powyższe wymagania i sposób postępowania, zostały wyodrębnione jako najczęściej spotykane. Mogą się one różnić dla poszczególnych parabanków oraz dla przypadków, w których interesuje nas szybka pożyczka z dłuższym okresem kredytowania.

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są dla Ciebie pomocne, nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!
Pin It

Pożyczka Online – Na Co Należy Uważać

Komentarze
Dodaj Swój

Biorąc pożyczki pozabankowe, najczęściej zależy nam na tym, aby to była szybka pożyczka. Może to oznaczać, że podejmujemy decyzję w pośpiechu lub pod wpływem impulsu. Nie działajmy jednak zbyt pochopnie. Szukając odpowiedniej pożyczki, wybierzmy tę, co do której mamy pewność, że udzielająca ją firma jest rzetelna i uczciwa.

Aby móc skutecznie ocenić wiarygodność oferty, przed dokonaniem wyboru, należy zorientować się w zakresie kilku podstawowych kwestii.

Pełna informacja na temat pożyczki

Pożyczkodawca jest zobowiązany do przedstawienia konsumentowi pełnej informacji na temat oferty. Pożyczkobiorca powinien poznać warunki, na jakich szybka pożyczka online jest udzielana, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy. Na ich podstawie, osoby zainteresowane zaciągnięciem pożyczki, mogą podjąć decyzję świadomie.

Formularz informacyjny powinien zawierać wszystkie podstawowe informacje, takie jak: koszty pożyczki, całkowita kwota spłaty, wysokość oprocentowania, wymagane zabezpieczenia, obowiązkowe ubezpieczenia, itp. Ponadto konsument powinien zostać powiadomiony o: terminie i sposobie świadczenia usługi, prawie i sposobie odstąpienia od umowy, w tym o karach umownych, zasadach zapłaty ceny czy kosztach rozmów telefonicznych.

Obowiązek podania danych jest ściśle określony przez przepisy prawne. Ma to zagwarantować potencjalnemu pożyczkobiorcy, możliwość łatwego porównania ofert różnych parabanków i dokonania obiektywnego wyboru. Najważniejszą wiedzą z punktu widzenia pożyczkobiorcy, jest ta na temat kosztów udzielanej pożyczki. Najczęściej właśnie tę informację, pożyczkodawcy próbują zataić.

Umowa zawierana na odległość

Jeżeli pożyczka, o którą chcemy się zwrócić, to pożyczka przez telefon lub sms, czy też jest to szybka pożyczka online, umowa zawierana jest na odległość. W tej sytuacji, warto wiedzieć, że zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, złożenie propozycji zawarcia umowy przy wykorzystaniu środków porozumiewania na odległość, nie może odbywać się na koszt konsumenta.

Prawo odstąpienia od umowy

W przypadku zawarcia umowy o usługi finansowe na odległość, konsument ma prawo do odstąpienia od umowy, na podstawie stosownego oświadczenia złożonego na piśmie. Jest to możliwe w terminie czternastu dni od jej zawarcia lub potwierdzenia informacji w przypadku terminu późniejszego, bez konieczności podawania przyczyn. Odstąpienie od umowy nie będzie wiązało się z żadnymi kosztami dla konsumenta, nie licząc odsetek za okres od dnia wypłaty pożyczki do dnia jej spłaty.

Na rynku pojawia się coraz to więcej firm proponujących pożyczki pozabankowe na odległość. Chociaż na temat wielu z nich niewiele wiadomo, z ofertą chwilówki przez internet lub telefon, można się spotkać coraz częściej. Decydując się na pożyczkę, wybierzmy firmę sprawdzoną i wiarygodną. Na stronie Szybka Pożyczka, zamieszczone zostały oferty jedynie firm rzetelnych, co do których nie ma żadnych wątpliwości, że można im zaufać.

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są dla Ciebie pomocne, nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!
Pin It

Pożyczki Bez BIK

Komentarze
Dodaj Swój

Instytucje finansowe, których sztandarowym produktem jest szybka pożyczka (patrz: Szybka Pożyczka – Podstawowe Informacje), często starają się przyciągnąć uwagę klienta, oferując tzw. pożyczki bez BIK. Dają w ten sposób do zrozumienia interesantom z tzw. złą historią kredytową, że w toku podejmowania decyzji o przyznaniu pożyczki, firma nie korzysta z bazy danych Biura Informacji Kredytowej, która zawiera odpowiedni wpis na ten temat w swoim rejestrze.

 

Pożyczka bez BIK

W rzeczywistości firmy świadczące pożyczki pozabankowe, nie mają dziś dostępu do zasobów BIK, tak jak to jest w przypadku banków. Aby stworzyć sobie możliwość korzystania z raportów Biura, parabanki musiałyby zdecydować się na wprowadzanie danych o swoich klientach do bazy BIK.

Po pierwsze, wygenerowałoby to dodatkowe koszty i pośrednio wymusiło zwiększenie cen chwilówek – szybka pożyczka nie byłaby już tak atrakcyjna. Po drugie, firmom nie zależy na szczegółowym sprawdzaniu swoich klientów, ponieważ zwiększona przyznawalność pożyczek leży w ich interesie. Pożyczki bez BIK są więc dla nich bardziej korzystne finansowo.

W chwili obecnej, w Polsce jest tylko jeden parabank, który zdecydował się na wymianę danych z Biurem Informacji Kredytowej i ponoszenie związanych z tym kosztów. Szybka pożyczka online świadczona przez firmę Wonga, to jedyna pożyczka z BIK w kraju.

Pożyczka bez KRD

Parabanki udzielając pożyczki bez BIK, mają możliwość skorzystania z zastępczych metod weryfikacji. Niektóre z nich sięgają po informacje do zasobów Krajowego Rejestru Długów lub innych instytucji gromadzących dane na temat nieuregulowanych zobowiązań.

W niektórych przypadkach jednak pozostaje to bez wpływu na decyzję pożyczkodawcy i nawet posiadając niewielki dług, szybka pożyczka może zostać nam przyznana. W takiej sytuacji firma może chcieć jedynie potwierdzić naszą aktualną wypłacalność, prosząc nas o zaświadczenie o zarobkach lub wyciąg bankowy.

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są dla Ciebie pomocne, nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!
Pin It

Szybka Pożyczka – Podstawowe Informacje

Komentarze
Dodaj Swój

Czasy, w których banki miały wyłączność na kredytowanie odeszły w zapomnienie. Stało się tak w wyniku rozwoju ekonomicznego – już nie tylko banki stać na to, żeby nam pożyczyć oraz postępu technicznego – rozwój technologii informatycznych umożliwia pożyczkodawcom coraz to łatwiejsze dotarcie do klienta.

Zaciągnięcie pożyczki, jeszcze do niedawna było kojarzone było z długotrwałym procesem analizy wniosku, okraszonym niepewnym rezultatem. Dziś dostępna jest już szybka pożyczka, którą na dodatek łatwiej otrzymać. Jednym z najwygodniejszych sposobów na uzyskanie środków w krótkim czasie, jest dziś pożyczka przez Internet.

Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie wniosku, jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć.

Kto udziela pożyczki przez Internet

Należy mieć świadomość, że szybka pożyczka nie jest udzielana przez banki, a przez instytucje finansowe, oferujące produkty i usługi podobne do produktów i usług bankowych, tzw. parabanki. Są to firmy prowadzące działalność gospodarczą w obszarze nieobjętym nadzorem finansowym. Oznacza to, że ich funkcjonowanie nie jest objęte wymogami stawianymi przez prawo bankowe. Pożyczki udzielane przez parabanki, to pożyczki pozabankowe.

Co sprawia, że szybka pożyczka jest szybka

Najistotniejszą rzeczą z punktu widzenia pożyczkodawcy są zyski. Szybka pożyczka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klienta na możliwość natychmiastowego zasilenia konta bankowego. Jest to możliwe jedynie w sytuacji ograniczenia formalności do minimum. Innymi słowy, pożyczkodawca nie daje sobie dużo czasu na poznanie pożyczkobiorcy – podejmuję decyzję na podstawie uproszczonych procedur i ponosi ryzyko. Skutkuje to wyższym niż w przypadku banków oprocentowaniem, prowizjami i opłatami.

Szybka pożyczka online może nam umożliwić zrealizowanie planu finansowego, który bez niej często byłby niemożliwy. Należy jednak pamiętać, że pożyczone pieniądze niebawem trzeba będzie oddać z procentem. Pożyczajmy więc odpowiedzialnie!

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są dla Ciebie pomocne, nie zapomnij podzielić się ze znajomymi!
Pin It